O nas

Szanowni Państwo

Witamy serdecznie na stronie „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Lesznie, której biura Zarządu oraz pracowników administracji mieszczą się na ul. Jagiellońskiej 16

Nasza sieć to:

– 6 placówek detalicznych

– 2 piekarnie gdzie prowadzona jest produkcja piekarsko-ciastkarska

Zapraszamy do śledzenia publikowanych tutaj informacji na temat poszerzanego asortymentu, produkcji i degustacji, które będą zachętą do odwiedzania naszych placówek
i dokonywania w nich zakupów.

Dziś „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców to Spółdzielnia zrzeszająca 164 członków i zatrudniająca 90 pracowników, to wysoki standard oferowanych usług, stabilizacja i dobra marka, to firma, która już od 77 lat stabilnie działa na leszczyńskim rynku, dostosowując się do rangi i ambicji miasta Leszna.

Spółdzielnia wraz z przemianami ustrojowymi – począwszy od 28 lipca 1945 roku, w którym to roku została zarejestrowana pod nazwą „Ogniwo” potrafiła zmierzyć się z różnymi zmianami ustrojowymi w życiu gospodarczym kraju.

Rok 1990 był rokiem przełomowym w dziejach spółdzielni. W związku ze zmianą prawa lokalowego Spółdzielnia przekazała właścicielom i zarządcom 115 lokali.

W gestii Spółdzielni pozostało tylko 14 placówek. Mimo przeogromnych transformacji całej Spółdzielczości „Społem” PSS w Lesznie działa rywalizując na konkurencyjnym rynku handlu detalicznego. Naszym priorytetowym zadaniem, co z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, to przeprowadzać takie działania aby znak „Społem” kojarzył się klientom z towarami dobrej jakości, rzetelną ceną i fachową obsługą, w estetycznych, ciągle unowocześnianych placówkach.

Zarząd Spółdzielni